Sušenje estrihov
Pred polaganjem talnih oblog, pa naj bodo iz parketa ali vinila je potrebo tla ustrezno pripraviti in estrihe popolnoma izsušiti. Talne obloge položene na mokre estrihe bo težko lepiti in bodo odstopale, v prostoru se lahko pojavi tudi plesen.
Estrih se lahko suši več kot teden dni, če je zunaj vroče in prostor prezračen. Sušenje estriha jeseni in pozimi je dolgotrajnejše zaradi nizkih temperatur in vlažnosti zraka in lahko traja tudi do dva meseca. Vse je odvisno tudi od materiala iz katerega je narejen.
Sušenje estriha lahko pospešimo s pomočjo strojev – kondenzacijskih ali turbinskih sušilnikov, ki jih je možno najeti (tudi v našem podjetju). Pospeševanje procesa sušenja zahteva strokovno znanje in izkušnje, zato priporočamo, da vam pri tem pomagajo strokovnjaki.
Sušenje estriha s kondenzacijskim sušilnikom in turbinami
Za odstranjevanje vlage iz estrihov priporočamo uporabo kondenzacijskih sušilnikov. Kondenzacijski sušilnik in turbina vlažen zrak zajameta, sušilnik ga posuši in dovaja v visokozmogljiv tlačni ventilator, le ta pa prenaša suh zrak nazaj v izolacijski sloj estriha. Ta postopek se ponavlja, dokler se ne vzpostavi prvotno merljivo suho stanje izolacije (v primeru vdora vode). Vlaga se vrača v prostor z nadtlakom na robnih trakovih (ciljne luknje), razvlažilci vlažen zrak absorbirajo in izpuščajo suh zrak.

Reševanje težav z vlago v stanovanju s kondenzacijskimi sušilniki
Mnogokrat se v stanovanjih pojavi plesen, ki je rezultat prevelike vlage. Samo ogrevanje prostora za reševanje te nadloge ne bo dovolj, saj s segrevanjem dosežemo le izparevanje vlage v prostor in če ga ne zračimo, gre vlaga iz zraka ponovno v konstrukcije. V primeru izpusta vode ali drugih dejavnikov, ki povzročajo vlago v stanovanju si za hitrejše sušenje zraka in prostora pomagajte s kondenzacijskim sušilcem zraka.
Pomagamo pri izsuševanju novogradenj in starejših objektov. Pokličite nas, z veseljem vam bomo pomagali.
Preberi še

Nega lesene terase
Lesena terasa je lahko čudovit podaljšek dnevno bivalnega prostora in osrednji prostor za druženje zunaj. Redna nega in vzdrževanje lesene terase podaljša njeno življenjsko dobo in nudi varno uporabo. ...
Preberite več
Kakšne notranje stopnice so najprimernejše za vaš dom?
Gradite novo hišo ali načrtujete prenovo doma in iščete primerne notranje stopnice? Notranje stopnice se razlikujejo glede na razpoložljivost prostora, razmerje naklona in število pohodnih ploskev, zato ...
Preberite več
Plesen v stanovanju – vzroki za nastanek in vpliv na zdravje
Plesen v stanovanju oziroma našem bivalnem prostoru je huda nadloga, ki lahko negativno vpliva na naše zdravje in kakovost bivanja v njem. Različne plesni najdemo skoraj v vsakem prostoru, niso pa vse plesni ...
Preberite več